poniedziałek, 21 lutego 2011

Wskazówki dotyczące porodu

Gdy termin rozwiązania się zbliża, kobieta odczuwa niepokój i zastanawia się czy jej wiedza na temat porodu jest wyczerpująca i nic jej nie może zaskoczyć. Mrożące krew w żyłach opowiadania koleżanek, mogą niejedną nawet najlepiej przygotowaną do porodu kobietę przyprawić o paniczny strach. Oto najważniejsze fakty, których znajomość przyda się przyszłej mamie, a poród nie stanie się traumatycznym wspomnieniem.
POLECAMY:

* Wypijmy za brzuszek czyli baby shower Ciekawy artykuł! oceń to!

* Podróże w ciąży Ciekawy artykuł!

* Poronienie Ciekawy artykuł! oceń to!

* Pierwszy miesiąc ciąży Ciekawy artykuł! oceń to!

* Dzienna dawka składników odżywczych w diecie kobiet w ciąży Ciekawy artykuł! oceń to!


1)Dokumenty - przed wyjazdem do szpitala przygotuj wszystkie niezbędne dokumenty o które z pewnością zostaniesz poproszona w szpitalu. Weź ze sobą dowód tożsamości, karte przebiegu ciąży, dokument poświadczający ubezpieczenie oraz wyniki badań.

2)Skurcze - jeśli pojawiają się regularne skurcze, średnio co 10 minut i trwają około 30 sekund to sygnał, że najwyższy czas jechać do szpitala.

3)Lewatywa - jej wykonanie nie jest konieczne, jednak może zapobiec niemiłej niespodziance podczas porodu. Kobieta może także wykonać lewatywę w domu przed przyjazdem do szpitala.

4)Nacięcie krocza - prawidłowo wykonane nie powinno boleć, w fazie szczytu skurczu, gdy krocze jest naturalnie znieczulone, ponieważ główka malucha odcina dopływ tlenu do komórek.

5)Łożysko - po urodzeniu dziecka kobieta musi wydalić łożysko, jednak trwa to zaledwie kilkanaście minut, skurcze są słabsze i mniej bolesne.

6)Czas trwania - poród może trwać od kilku do kilkudziesięciu godzin, decyduje o tym wielkość dziecka, sprawność fizyczna czy budowa miednicy rodzacej kobiety.

7)Oddychanie przeponowe - prawidłowe oddychanie jest niezwykle istotne, aby dziecko w czasie skurczów dostawało odpowiednią ilość tlenu.

8)Znieczulenie - jeśli kobieta odczuwa silny ból może poprosić o znieczulenie, dostępnych jest kilka rodzajów, stosowanych zależnie od fazy porodu.

9)Poród w wodzie - jeśli nie ma przeciwskazań kobieta może rodzić w wodzie, taki poród jest szybszy i mniej bolesny, a dziecko nie przezywa takiego szoku jak w trakcie normalnego porodu.

10)Cesarskie cięcie - to operacja i powinna być wykonywana jeśli istnieją ku temu wskazania.

Ocena: Bądź pierwszy!


Podziel się! |
Komentarze Bądź pierwszym, który skomentuje ten artykuł!
Dodaj komentarz
Imię i nazwisko:


Adres email:



Wpisz kod z obrazka

Visual CAPTCHA

NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY Z TEJ KATEGORII INNE ARTYKUŁY TEGO AUTORA
» Kosmetyki ochrony skóry dla mam... »
» Opalanie w ciąży »
» Pierwsze objawy ciąży »
» In vitro - etyczne aspekty »
» Ciąża a ćwiczenia »

Więcej artykułów z tej kategorii...


Więcej...

1 komentarz:

  1. Pamiętam swój pierwszy poród, prawie nic nie wiedziałam, potem z dzieckiem też nie było łatwo na początku. Szukałam dużo porad w sieci, na https://mamabezrecepty.pl/ szczególnie. Z miesiąca na miesiąc było już tylko łatwiej :D a każdy kolejny poród to już mniejszy stres :)

    OdpowiedzUsuń