środa, 16 lutego 2011

Masaż na kręgosłup

Kręgosłup jest niesamowicie wytrzymałym i zadziwiająco przemyślanie zbudowanym organem. Dzięki fizjologicznym krzywiznom jest w stanie znosić ogromne obciążenia. Składa się z 32-33 części - kręgów, połączonych więzadłami i mięśniami, co umożliwia jego dużą ruchomość, którą normalnie niełatwo byłoby połączyć z koniecznością znoszenia dużych obciążeń. Nie można nie wspomnieć o funkcji ochronnej kręgosłupa, w którym umiejscowiony jest rdzeń kręgowy. Odchodzą od niego nerwy, unerwiające cały ludzki organizm.
POLECAMY:

Mimo wszystkich jego zadziwiających cech i wytrzymałości kręgosłup stwarza bardzo często problemy, które doskwiera dużej części społeczeństwa. Zaczynają się one najczęściej bardzo niewinnie i w takiej formie towarzyszą codzienności przez wiele lat. Są to lata ciągłego zaniedbywania swojego ciała, lata intensywnej pracy, lata pozbawione rekreacyjnej aktywności na świeżym powietrzu, w których bardzo często narażeni byliśmy na ogromny stres. Wszystkie te czynniki powodują coraz większe napięcie statyczne mięśni, które poprzez swoje przyczepy powodują powolne deformacje elementów kostnych i stawów kręgosłupa.

Najlepiej jeśli zauważymy odpowiednio wcześnie rozpoczynające się problemy i zaczniemy o siebie dbać. A co możemy zrobić? Po przeczytaniu poprzedniego akapitu odpowiedź nie powinna być strasznie trudna. Należy unikać wymienionych powyżej czynników patologicznych. Jeśli problemem jest rodzaj naszej pracy i nie możemy jej zmienić należy poradzić się fizjoterapeuty, jakie drobne zmiany możemy poczynić tak aby możliwie mocno zmniejszyć szkodliwość trybu życia. Najczęściej nie będzie dużych problemów z zakupieniem ergonomicznego krzesła, robieniem sobie przerw w pracy i wykonywanie kilku prostych ćwiczeń.

Jeśli problem nas już dotknął to najlepiej odnaleźć gabinet masażu i skorzystać z serii zabiegów. Masaż jest terapią powodującą rozluźnienie mięśni, dając ulgę w cierpieniu i niwelując patologiczne pociąganie przyczepów kostnych.

Najlepiej jeśli masaż wykonany jest z uwzględnieniem wszystkich skutków pojawienia się nadmiernego napięcia w miejscach bolesnych. Oznacza to, że należy masować dużo większy obszar, niż jedynie ten objęty zmianami powodującymi dolegliwości bólowe. Doświadczony terapeuta będzie w stanie dokładnie zbadać nasze ciało i odpowiednio przeprowadzić zabieg.


Ocena: Bądź pierwszy!


Komentarze Bądź pierwszym, który skomentuje ten artykuł!

Dodaj komentarz

Imię i nazwisko:


Adres email:



Wpisz kod z obrazka
Visual CAPTCHA

NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY Z TEJ KATEGORIIINNE ARTYKUŁY TEGO AUTORA
» Jak wyrobić książeczkę sanep... » Masaż dla Dwojga
» Na łupież - dobry (leczniczy) ... »
» Jak walczyć z grzybicą stóp »
» Rota wirus atakuje! »
» Ból szyi »


3 komentarze:

  1. Bardzo lubię masaże, one zawsze pomagają na bóle kręgosłupa. Nie polecam jednak na własną rękę się leczyć i wybierać na masaże do fizjoterapeutów bez stosownych uprawnień. Tak żeby ten masaż nie przyniósł więcej szkody jak pożytku. W https://kregoslup.carolina.pl/ zajmują się leczeniem, diagnostyką schorzeń kręgosłupa. Na pewno tam pomogą.

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto z takich masaży korzystać.

    OdpowiedzUsuń
  3. U mnie to jest ten problem, że mam pracę siedzącą. Dla moich pleców to dobre nie jest i coraz częściej odczuwam ból. Staram się ćwiczyć w domu, ale wiecie jak to jest. Chcę na masaż leczniczy w Krakowie się zapisać. Oni zrobią taki profesjonalnie.

    OdpowiedzUsuń