poniedziałek, 21 lutego 2011

Celulit a masaż

Czy jest sposób na pozbycie się cellulitu? Chcesz się dowiedzieć? Przeczytaj ten artykuł.
POLECAMY:

Cellulit pojawia się w okresie ciąży na skutek burzy hormonalnej. Często dotyczy kobiet, które sporo przybrały na wadze. W walce z nim skuteczną bronią jest masaż.

Skóra kobiety w odmiennym stanie czasem sprawia niespodzianki. Jest błyszcząca i gładka, ale ten efekt dotyczy głównie twarzy. Pracuje ze zdwojoną siłą i gromadzi niezbędne zapasy tłuszczu. Zdarza się, że jego cząsteczki są nierównomiernie rozłożone i to między innymi dlatego pojawia się cellulit.

Cellulit, czyli tzw. pomarańczowa skórka, umiejscawia się najczęściej w okolicach bioder, brzucha, ud i pośladów. Przyczyną jego powstania są nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu limfatycznego, czego skutkiem jest zaleganie toksyn w organizmie. Wpływ na powstawanie cellulitu ma też upośledzenie układu krążenia i intensywne działanie hormonów ciążowych, szczególnie estrogenów.

Wypróbuj masaż

Jeżeli po urodzeniu dziecka zauważasz u siebie cellulit, polub masaże. To dobry sposób, jeśli chcesz odzyskać zgrabną figurę i szybko wrócić do formy po ciąży, która - nawet jeśli przebiegała bez powikłań - była dla organizmu dużym wysiłkiem. Natomiast pierwsze tygodnie i miesiące z niemowlęciem często oznaczają dla kobiety stres oraz zmęczenie fizyczne i psychiczne. Masaż pomaga przywrócić harmonię ustroju młodej mamy, dlatego jest polecany przez specjalistów z zakresu ginekologii i położnictwa.

Cele masażu

*relaksacja, czyli poprawa samopoczucia fizycznego i psychicznego kobiety

*przywrócenie sił witalnych usprawnienie pracy wszystkich narządów i układów w organizmie

*niwelowanie różnego rodzaju bólów (fizycznych i psychosomatycznych)

*modelowanie sylwetki i ujędrnienie skóry

*u kobiet po cesarskim cięciu: zapobieganie zrostom i uelastycznianie blizny

*zredukowanie rozstępów

*wzmocnienie efektu przywracania właściwej wagi

*zapobieganie i likwidowanie cellulitu
* zmniejszanie i likwidowanie obrzęków

We własnym domu

Masaż antycellulitowy oferują profesjonalne gabinety kosmetyczne i salony SPA, ale można też wykonywać go domowymi sposobami stosując proste techniki. Jednym z tych sposobów jest naprzemienny prysznic zimną i ciepłą wodą. Masaż możesz też robić szorstką rękawicą, gąbką lub szczotką, zaczynając od stóp, a kończąc na ramionach. Masuj ciało okrężnymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Taki zabieg pobudza krążenie krwi, uelastycznia skórę oraz wpływa na przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

Technika masażu

Zacznij od przegłaskania mięśni, po czym rozetrzyj masowany odcinek okrężnie palcami lub kostkami dłoni. Siła nacisku musi być stopniowana od delikatnych ruchów do mocniejszych. Następnie opuszkami kciuków uciskaj mocno nierówności i zgrubienia, czyli miejsca lokalizacji "pomarańczowej skórki". Po ponownym przegłaskaniu masowanego miejsca włóż fałd skóry pomiędzy kciuki i pozostałe palce, unoś do góry i opuszczaj. Czynność tę powtarzaj kilka razy. Potem znowu głaszcz, a następnie mocno (zaciśniętymi w pięść dłońmi) oklepuj miejsca objęte cellulitem. Na zakończenie zabiegu kolejny raz przegłaskaj wymasowane obszary.


Cztery stopnie cellulitu

Pierwszy - cellulit lekki


Skóra jest gładka, a w pozycji leżącej i stojącej dobrze napięta. Bez badania nie można stwierdzić występowania "pomarańczowej skórki". Dopiero przy uciśnięciu skóry pojawiają się niewielkie nierówności.

Drugi - cellulit średniozaawansowany

W tym stadium tkanka tłuszczowa jest nierównomiernie rozłożona, widoczna już w pozycji leżącej, a także przy badaniu. Wypukłości i grudki występują w większej ilości, a skóra jest chłodna w dotyku.

Trzeci - cellulit zaawansowany

Stan skóry jest tak zmieniony, że w pozycji stojącej i leżącej bez trudu można stwierdzić występowanie cellulitu. Kobieta często odczuwa ból podudzi, pośladków i ud w czasie wykonywania różnych czynności lub nawet podczas odpoczynku. Przyczyną tych dolegliwości jest ucisk stwardniałych włókien kolagenowych na nerwy.

Czwarty - cellulit ciężki

W tym stadium skóra przypomina swą fakturą kalafior, co jest widoczne w każdej pozycji ciała. Ból przy ucisku jest bardzo silny. Walka z cellulitem na tym etapie zaawansowania jest trudna i czasochłonna.

Do masażu antycellulitowego używaj specjalnych kremów antycellulitowych, żelów lub olejków. Zintensyfikuje to przepływ krwi w masowanych częściach ciała, czyli masaż będzie bardziej skuteczny.

Jeżeli masz skłonność do pękania naczynek krwionośnych i powstawania żylaków, przed rozpoczęciem zabiegów skonsultuj się z lekarzem.


Ocena: Bądź pierwszy!


Komentarze Bądź pierwszym, który skomentuje ten artykuł!

Dodaj komentarz

Imię i nazwisko:


Adres email:



Wpisz kod z obrazka
Visual CAPTCHA

NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY Z TEJ KATEGORIIINNE ARTYKUŁY TEGO AUTORA
» Trądzik młodzieńczy » Masaż dziecka według metody Shantala - mgr Maria Fraczek
» Jak poprawić wygląd włosów? » Pierwsze badanie noworodka - co ocenia lekarz
» Zadziwiający lifting twarzy zaw... » Twoje zdrowie w twoich stopach
» Krem rozjaśniający skórę »
» Płyn na porost włosów »


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz