Wiele kobiet cierpi obecnie na choroby intymne, nie zdając sobie wcale z tego sprawy. Choroby te rozwijają się w organizmie kobiety nie dając praktycznie żadnych objawów i nie powodując nieprzyjemnych dolegliwości.
POLECAMY:
* My się zimy nie boimy-na ratunek zmarzniętym stopom Ciekawy artykuł! oceń to!
* Wysokie ciśnienie, czy da się zwalczyć? Ciekawy artykuł! oceń to!
* Czas na psychoterapię Ciekawy artykuł! oceń to!
* Jak zapobiegać powstaniu żylaków? Ciekawy artykuł! oceń to!
* Dekalog zdrowia na rok 2011 Ciekawy artykuł! oceń to!
Jedną z takich chorób są nadżerki. Przyczyny powstawania nadżerek, jak i ich szybkie rozpowszechnianie się, nie są do końca zbadane. Wiadomo, że choruje na nie coraz większa liczba kobiet, jednak dokładne powody zachorowań wciąż dla lekarzy ginekologów są tajemnicą. Nadżerka może powstać na skutek urazu, otarcia, braku higieny, częstego przebywania w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach, stresu, siedzącego trybu pracy - powodów jest wiele. Rozwija się w narządach rodnych kobiety dość powoli i właśnie bezboleśnie. Wykrycie nadżerki nie jest jednak sprawą trudną, wystarczy udać się do specjalisty ginekologa.
nadżerkiPodczas rutynowego badania na specjalistycznym fotelu ginekologicznym, przy użyciu tak nieprzyjemnego dla wielu kobiet metalowego wziernika, lekarz bada narządy intymne i jest w stanie zauważyć nadżerkę. Po wykryciu nadżerki zaleca się zazwyczaj kurację antybiotykową lub serię zabiegów kosmetycznych i specjalistycznych.
Lasery i krioterapia
infekcje intymnePopularne w leczeniu nadżerek są zwłaszcza laseroterapia, czyli usuwanie nadżerki za pomocą promieni lasera i terapia powodująca zamrożenie zmiany chorobowej - tak zwana krioterapia. Ogólnie rzecz biorąc terapie laserowa i leczenie zimnem są najbardziej polecane dla pań niecierpliwych i nielubiących połykać tabletek. Gwarantują one bardzo dobre efekty po dość krótkim czasie.
Niestety, nie każda kobieta może sobie na taki luksus pozwolić. Terapie infekcji intymnej co prawda są refundowane, jednak na taką refundowaną terapię, jak to zazwyczaj w naszej służbie zdrowia bywa, trzeba czekać nawet pół roku. Istnieje wiele prywatnych gabinetów lekarskich i kosmetycznych, które gwarantują wykonanie takiej terapii, jednak trzeba za nią sporo zapłacić, ceny laseroterapii wahają się od tysiąca do nawet kilku tysięcy złotych za zabieg. Czy jednak warto oszczędzać na swoim zdrowiu?
Ocena: Bądź pierwszy!
Podziel się! |
Komentarze Bądź pierwszym, który skomentuje ten artykuł!
Dodaj komentarz
Imię i nazwisko:
Adres email:
Wpisz kod z obrazka
Visual CAPTCHA
NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY Z TEJ KATEGORII INNE ARTYKUŁY TEGO AUTORA
» Jak wyrobić książeczkę sanep... » Przewaga telebimów
» Na łupież - dobry (leczniczy) ... » Rodzaje obuwia turystycznego
» Jak walczyć z grzybicą stóp » Okazja do założenia rajstop
» Ból szyi » Druk wielkoformatowy
» Rota wirus atakuje! » Bajka o pięknej księżniczce
Więcej artykułów z tej kategorii...
Więcej...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz