poniedziałek, 20 czerwca 2011

Rwa kulszowa - leczenie zachowawcze

Rwa kulszowa to jedno z tych schorzeń, których sama nazwa może budzić nasze przerażenie. Choroba atakuje przede wszystkim mężczyzn po trzydziestym roku życia, ujawnia się poprzez wyjątkowo silny ból okolicy lędźwiowej uniemożliwiający podejmowanie jakiejkolwiek aktywności.

Rwa kulszowa - mówi się o niej wiele, chorzy nie powinni więc skarżyć się na niedobór informacji na temat schorzenia, które nie pozwala im normalnie żyć. Okazuje się jednak, że w mediach i przekazach ustnych możemy spotkać się z wyjątkowo dużą liczbą mitów i półprawd, pacjent ze zdiagnozowaną rwą kulszową na ogół nabiera więc przekonania, że już nigdy nie będzie mógł żyć bez bólu, a pozbycie się schorzenia będzie graniczyło z cudem.

Lekarze już od jakiegoś czasu podejmują energiczne próby mające na celu walkę ze wspomnianymi mitami, szczególny nacisk kładą przy tym na informację o tym, że rwę kulszową można leczyć. Najbardziej popularne jest tak zwane leczenie zachowawcze, a więc takie, które podejmuje się w momentach, w których ataki choroby są najczęstsze i najbardziej dokuczliwe. Choremu zaleca się wówczas leżenie na wznak i całkowitą rezygnację z aktywności fizycznej, leczenie zachowawcze obejmuje jednak również łagodzenie bólu przy wykorzystaniu odpowiednich środków farmakologicznych. Leczenie zachowawcze zakłada również dostarczanie choremu niezbędnych witamin oraz leków, których zadaniem jest rozluźnienie mięśni, praca z osobą dotkniętą atakiem rwy kulszowej przebiega jednak zawsze w oparciu o indywidualne zalecenia lekarza.

Kilka dni po rozpoczęciu leczenia zachowawczego atak rwy kulszowej ustępuje, dotyczy to przy tym nawet ataków bardzo ostrych i gwałtownych. Wielu chorych uważa wówczas, że czas ich leczenia minął definitywnie i właśnie na tym polega najpoważniejszy błąd, z którym mamy do czynienia. W rzeczywistości mówimy jedynie o wstępie do walki z chorobą, ta jest bowiem skuteczna przede wszystkim wówczas, gdy chory uświadamia sobie, że czeka go rehabilitacja. Forma rehabilitacji jest dopasowywana przez lekarza do indywidualnych potrzeb pacjenta i stopnia zaawansowania choroby, możemy mówić jednak miedzy innymi o specjalnych ćwiczeniach rozluźniających, masażach mięśni przykręgusłupowych oraz zabiegach prowadzonych przez fizykoterapeutę.

Więcej informacji na temat choroby znajdziesz na stronie: www.rwakulszowa.info.pl Przyczyny | Objawy | Leczenie | Profilaktyka rwy kulszowej.
Podobał Ci się ten artykuł? Oceń na TAK lub NIE. Głosuj na tak 0 Głosuj na nie

Dodaj do:

Facebook
Twitter
Blip
Śledzik
Wykop
Buzz



Zobacz również:

Wpływ ćwiczeń fizycznych na organizm
Problemy intymne kobiet
Przyczyny, objawy i leczenie żylaków kończyn dolnych
Czy możliwe jest leczenie jedzeniem?
Znienawidzony łupież

Liczba komentarzy: 0
Dodaj komentarz:
Powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

Artykuł został przedrukowany na następujących stronach:

http://www.zdrowienefryt.blogspot.com
» Autor
brak avatara
Piotr Włast (Autor)

Publikacje: 5

Inne artykuły tego autora

Dieta białkowa
Choroba Hashimoto - podstawowe informacje
Endometrioza i problem bólu
Jak schudnąć w tydzień?


» Podobne artykuły

Wpływ ćwiczeń fizycznych na organizm
Problemy intymne kobiet
Przyczyny, objawy i leczenie żylaków kończyn dolnych
Czy możliwe jest leczenie jedzeniem?
Znienawidzony łupież
Złoto jest... zdrowe
Wole w chorobach tarczycy – czy to wyrok?
Leczenie kanałowe
Moc snu
Rozwolnienie

» Redakcja kategorii

Strona redakcji info
Monika Szydziak (Prowadzący) info

Sponsorzy
Zostań sponsoremAdTaily.pl


» Najczęściej czytane w kategorii

Zrosty pooperacyjne - jak zapobiegać
Czego lekarz zwykle Ci nie powie
Srebro koloidalne - "srebrny pocisk" w walce z grypą
Nowotwory złośliwe jamy ustnej
Chirurgia naczyniowa - neuropatia obwodowa
Bioenergoterapia jako wsparcie przy zaburzeniach hormonalnych na przykładzie nadczynności tarczycy
Czy chlor w basenach nam szkodzi ?
Paraliż przysenny, lęk i stres – przykładowe metody przezwyciężania nieprzyjemnych dolegliwości
MIGRENA i ból głowy - Domowe leczenie naturalne
Cystone - rozpuszczanie kamieni nerkowych ..

Artelis | O Artelis | Pomoc (FAQ) | Regulamin | Polityka prywatności | Użytkownicy | Ebooki | Dla prasy | Reklama | Patronaty

3 komentarze:

  1. Przede wszystkim przy problemach z kręgosłupem konieczna jest dokładna diagnostyka https://www.affidea.pl/diagnostyka/ , aby wystawić odpowiednią diagnozę. Słyszałam o przypadkach, kiedy ludzie myśleli że mają rwę kulszową a okazywało się że to coś innego

    OdpowiedzUsuń
  2. Oczywiście że diagnostyka to podstawa i potem zamiast się faszerować lekami przeciwbólowymi lepiej zdecydować się na rehabilitację. Jeśli chodzi o okolice Trójmiasta to w https://carolina.pl/carolina-medical-center-w-gdansku/ znajdziecie najlepszych rehabilitantów

    OdpowiedzUsuń